Wiadomości
Treść
Edukacyjny piknik rodzinny "Wojskowa przygoda pod chmurką"
𝐌𝐢𝐬𝐣𝐚 𝐰𝐲𝐤𝐨𝐧𝐚𝐧𝐚! „𝐖𝐨𝐣𝐬𝐤𝐨𝐰𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐝𝐚 𝐩𝐨𝐝 𝐜𝐡𝐦𝐮𝐫𝐤𝐚̨” 𝐳𝐚 𝐧𝐚𝐦𝐢! Meldujemy, że wczoraj na stadionie LKS Leskowiec w Rzykach odbyły się niezwykłe
Wizyta w gospodarstwie ogrodniczym
7 maja uczniowie klasy III w ramach zajęć przysposobienia do pracy wybrali się na wizytę do gospodarstwa ogrodniczego w Inwałdzie Podczas wycieczki młodzież miała okazję poznać specyfikę pracy ogrodnika, zobaczyć różne gatunki roślin oraz dowiedzieć się, jak wygląda
Energylandia
14 maja uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Energylandia! Wyjazd dostarczył wszystkim wielu radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy korzystali z licznych atrakcji dostosowanych do ich możliwości, spędzając czas w miłej i bezpiecznej a
Wycieczka do zoo
Uczniowie aż pięciu klas naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Był to dzień pełen radości, ciekawych odkryć i bezpośredniego kontaktu z fascynującym światem zwierząt. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska wiele gatunk&oacut
Wizyta w Nadleśnictwie w Andrychowie
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie uczestniczyli w wyjeździe do Nadleśnictwa Andrychów, gdzie spacerowali leśną ścieżką edukacyjną w ramach innowacji pedagogicznej „Leśna Klasa”. Dzieci poznawały tajemnice lasu, obserwowały przyrodę i uczyły się, jak dbać o śr
Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Andrychowie
Z radością i dumą dzielimy się wspomnieniem wyjątkowego występu uczniów SOSW podczas 9. edycji festiwalu „Zaczarowanej Piosenki” w Andrychowie. To było niezwykłe wydarzenie pełne emocji, wzruszeń i pięknej energii płynącej ze sceny. Nasi uczniowie pokazali, jak wi
Wyścig po zdrowie
Szkoła promująca zdrowie wiem, że zdrowie to nasza supermoc! Podczas warsztatów zdrowotnych pracowaliśmy w różnych stacjach tematycznych – była stacja o zdrowym odżywianiu , ruchu , higienie oraz zdrowiu psychicznym Dzięki temu każdy mógł aktywnie
Mobilne oceanarium
Niezwykła wizyta w naszej szkole! We wtorek 14. kwietnia naszą placówkę odwiedziło mobilne oceanarium. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i radością uczestniczyły w seansie, który przeniósł je prosto do podwodnego świata. Dzięki tej wizycie uczniowie nie tylko świetni
Wizyta w Przedszkolu nr 3 w Wadowicach z okazji Dnia Świadomości Autyzmu
W ramach Dnia Świadomości Autyzmu wychowankowie internatu wraz z klasą 1a uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym przez Przedszkole nr 3 w Wadowicach. Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości oraz promowanie zrozumienia różnorodności. Uczniowie wzięli udzia
Dzień kolorowej skarpetki
Małe gesty – wielkie znaczenie! W piątek (20.03) uczniowie dwóch klas naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej inicjatywie na wadowickim rynku. W ramach obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa rozdawali przechodniom ulotki i dzielili s
Nabór do szkół
Zapraszamy uczniów do szkół działających przy naszym Ośrodku. Więcej szczegółowych informacji pod numerem telefonu 33 873 03 79 NABÓR DO SZKÓŁ Kliknij w zdjęcie i przeczytaj
Kolejne spotkanie z psem terapeutą
Dogoterapia w SOSW w Kaczynie. Tym razem Pani Monika przyprowadziła nowego przemiłego terapeutę Krakersa. Dzieciom bardzo spodobał się nowy znajomy. Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze, nie zabrakło wielkanocnych akcentów.
Szkolny turniej tenisa stołowego
Zakończyliśmy właśnie szkolny turniej tenisa stołowego! Było szybko, emocjonująco i z dużą dawką sportowej rywalizacji Nie zabrakło świetnych akcji, zaangażowania i gry fair play. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom
Odwiedziny dentobusa
Uśmiech może być piękny, a leczenie zębów nie tak straszne!!W piątek 27 lutego odwiedził nas dentobus i mogliśmy dokonać bezpłatnego przeglądu stomatologicznego oraz poznać zasady prawidłowej higieny jamy ustnej. Dziękujemy za wizytę i cenne wskazówki
Wyróżnienie Karola w konkursie strażackim
Gratulujemy Karolowi wyróżnienia w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego „OSP - STRAŻACY W SŁUŻBIE DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI NIE TYLKO W CZASIE POŻARU"
Wycieczka do teatru Banialuka
18 lutego w środku tygodnia, uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl „Smacznego, proszę Wilka!” w teatrze Banialuka w Bielsku-Białej. Śledząc przygody bohaterów, zmęczonego życiem wilka i ufnego zajączka, dowiedzieli się, że dobroć i szczerość potraf
Warsztaty z pierwszej pomocy i rady na bezpieczne ferie
Bezpieczne ferie – ważna sprawa! W środę przed zimowymi feriami podczas zajęć rozmawialiśmy o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu oraz o tym, jak udzielać pierwszej pomocy. Uczniowie przypomnieli sobie, jak wezwać pomoc i jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.
Bal karnawałowy
Czwartek w naszym Ośrodku upłynął pod znakiem magii, tańca i niesamowitej zabawy! Odbył się u nas wyczekiwany przez wszystkich Bal Karnawałowy! Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, a stroje karnawałowe odmieniły naszych uczniów. O gorącą atmosferę i na
Wycieczka na spektakl "Kopyta w górę"
W poniedziałek 15 grudnia, w ramach projektu MEN "Wyjście z Klasą", odwiedziliśmy teatr "Kultureska" w Krakowie. Zachwycił nas, przepełniony piękną muzyką i dobrym humorem spektakl o tematyce bożonarodzeniowej "Kopyta w górę". Na koniec spotkał
Wycieczka do Chlebowej Chaty
W czwartek 11 grudnia odbyliśmy podróż w przeszłość do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Atrakcji było co nie miara. Robiliśmy podpłomyki, oglądaliśmy zagrodę ze zwierzętami i dawnymi sprzętami rolniczymi. W starej chacie odwiedził nas Święty Mikołaj i opowiedział c